SVJETSKI VRHPrijem za novske ribolovce, osvajače srebra i bronze na Svjetskom prvenstvu

Opština Herceg Novi priredila je prijem za sportske ribolovce klubova „Igalo” i „Baošići”, koji su na Svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda osvojili medalje. Ribolovci „Igala” osvojili su srebro, a takmičari iz Baošića bronzu.
Tokom prijema uručene su plakete sportistima i ribolovačkom savezu. Predsjednik opštine čestitao je na osvojenim medaljama, koje novske sportske ribolovce svrstavaju u sam svjetski vrh.
Osamnaesto Svjetsko prvenstvo u ribolovu iz broda održano je u Igalu, a na njemu je nastupilo 17 ekipa iz Italije, Španije, Irske, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore. Pohvaljena je i uspješna organizacija ovog velikog takmičenja.
Naredni veliki izazov za novske ribolovce biće Svjetsko prvenstvo u ribolovu iz usidrenog broda, koje će biti održano u Španiji, u konkurenciji juniora i seniora.


