PONEDELJAK · 22. JUN 2026.

MEDITERANSKO PRVENSTVOKaratisti Shotokan tima iz Herceg Novog nastupili na prvenstvu u Egiptu

Redakcija1 min čitanja
Karatisti Shotokan tima iz Herceg Novog
Foto: Novski portal

Karatisti Shotokan tima iz Herceg Novog nastupili su na Mediteranskom prvenstvu u karateu, koje je održano u Aleksandriji u Egiptu. U dresu reprezentacije Crne Gore tim su predstavljala četiri takmičara.

Najbolji rezultat ostvario je Nemanja Gecaj, koji je sa tri pobjede i dva poraza zauzeo visoko peto mjesto u svojoj kategoriji.

Ostali predstavnici hercegnovskog kluba, Stefan Miljanović, Božo Tomašević i Radovan Đurović, zaustavljeni su u prvom kolu takmičenja.

U ekipnom plasmanu prvenstva prvo mjesto osvojila je reprezentacija Egipta, drugo Alžir, a treće Turska.

Nastup u Aleksandriji još jedno je međunarodno iskustvo za mlade novske karatiste, koji tokom sezone nastupaju na takmičenjima u zemlji i inostranstvu.

Podeli