RADOVI NA POPRAVCINastavak sanacije puta Meljine-Petijevići kod kamenoloma na Podima

Opština Herceg Novi uskoro nastavlja interventnu sanaciju puta kod kamenoloma na Podima, na dionici Meljine-Petijevići. U narednoj fazi planirana je izrada podloge i druge trake saobraćajnice.
Do sada je urađena podloga jedne trake. Riječ je o magistralnom putu koji je u procesu prelaska iz koncesionog u državno vlasništvo, a oštećena dionica vodi do graničnog prelaza sa Bosnom i Hercegovinom.
„To je bila koncesija, a kada je raskinuta 2021. godine, Opština i Vlada Crne Gore su potpisale sporazum", objasnio je Vasilije Seferović. Trajno preuzimanje puta od strane države usporavaju neriješeni katastarski upisi.
Seferović je naglasio da se radi o privremenom rješenju. „Riječ je o interventnoj sanaciji, dok trajno rješenje zahtijeva sveobuhvatan projekat", rekao je on.
U finansiranje radova uključeni su Opština Herceg Novi, Uprava za saobraćaj, Agencija za izgradnju i razvoj grada, lokalni privrednici i Mjesna zajednica Podi.
Sanacija je značajna za stanovnike zaleđa i tranzitni saobraćaj prema graničnom prelazu, koji je posljednjih godina opterećen oštećenjima i potonućem dijela kolovoza.


