BEZ KVORUMADemokrate i NSD napustili zasjedanje, novska Skupština ostala bez kvoruma

Sjednica Skupštine opštine Herceg Novi, na čijem se dnevnom redu našao izbor direktora preduzeća „Vodovod i kanalizacija”, ostala je bez kvoruma nakon što su zasjedanje napustili odbornici Demokrata i Nove srpske demokratije (NSD).
Time nije mogla biti potvrđena odluka Odbora direktora da se Olivera Doklestić vrati na čelo preduzeća na period od šest mjeseci. Riječ je o petom po redu odlaganju ove tačke dnevnog reda.
Demokrate su poručile da je odluka Odbora pravno neutemeljena i da se direktor mora birati na mandat od četiri godine, a ne vraćati na šest mjeseci. „Demokrate zato neće da učestvuju u pravnom nasilju”, rekao je Nikola Samardžić.
„Jedina odluka koja nije mogla da prođe sa Odbora direktora je ova koja je predložena”, naveo je Zoran Lazarević.
Olivera Doklestić ocijenila je da je riječ o opstrukciji rada lokalnog parlamenta. „Ovo je blokada rada Skupštine, faktički pucanje vlasti”, kazala je.
U pozadini spora je i sudska odluka prema kojoj se konkurs iz 2022. godine mora ponoviti, kao i bojazan od mogućeg odštetnog zahtjeva od 100.000 eura.
Nastavak rada Skupštine očekuje se na narednom zasjedanju.


