MATICA U PETAKKlavirski duo Diatonicca u petak u Dvorani Park povodom 20 godina obnove nezavisnosti

Klavirski duo Diatonicca nastupiće u petak, 16. maja, u 20 sati u Foajeu Dvorane Park u Herceg Novom. Koncert priređuje Matica crnogorska, Ogranak Herceg Novi, povodom obilježavanja 20 godina od obnove crnogorske nezavisnosti.
Duo čine pijanisti Katarina Nikolić i Nikola Vučković, dvoje renomiranih umjetnika koji djeluju u Crnoj Gori i okruženju.
Na programu su djela Mauricea Ravela, kao i savremenih autora — Dragane Jovanović, Senada Gačevića, Marka Kovača, Sanje Drakulić i Burhana Čulića.
Katarina Nikolić školovala se u Nikšiću i Beogradu, a diplomirala je na Fakultetu muzičke umjetnosti u klasi profesora Dejana Sinadinovića. Predaje klavir u muzičkim školama u Budvi i Baru.
Nikola Vučković studirao je u Subotici, Novari i na Muzičkoj akademiji na Cetinju, u klasi profesora Borisa Kraljevića. Iza sebe ima više od 400 koncerata kao solista i kamerni muzičar, a u svom repertoaru posebno mjesto posvećuje aranžmanima tradicionalne muzike Crne Gore i regiona.
Ulaz na koncert je slobodan, a publici se preporučuje da dođe na vrijeme zbog ograničenog broja mjesta u foajeu.


