NOVA VOZILAČistoća nabavila novo vozilo i najavljuje 170 novih kontejnera
Redakcija1 min čitanja

Hercegnovsko komunalno preduzeće „Čistoća” nastavlja modernizaciju sistema upravljanja otpadom, uz nabavku novog vozila i najavu proširenja voznog parka i kontejnerske mreže.
U upotrebu je pušteno vozilo marke Iveco Daily, namijenjeno selektivnom prikupljanju plastike i stakla. Vozilo je isporučila kompanija DNM Tehno iz Kolašina.
Do kraja ljeta iz preduzeća očekuju nabavku još sedam vozila za potrebe sakupljanja otpada.
Najavljeno je i postavljanje 170 novih kontejnera zapremine 1,1 kubni metar, namijenjenih odlaganju selektovanog otpada.
Iz „Čistoće” poručuju da je cilj ulaganja „pružanje kvalitetnije usluge građanima” i očuvanje životne sredine.
„Zajedno gradimo čistiji, ljepši i uređeniji grad”, navedeno je iz preduzeća.


